X پژوهشیار

کتابخانه قلم

{ فَبَشِّرۡ عِبَادِ ٱلَّذِينَ يَسۡتَمِعُونَ ٱلۡقَوۡلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحۡسَنَهُۥٓۚ أُوْلَٰٓئِكَ ٱلَّذِينَ هَدَىٰهُمُ ٱللَّهُۖ وَأُوْلَٰٓئِكَ هُمۡ أُوْلُواْ ٱلۡأَلۡبَٰبِ }

شرح

شاهکار امام مهدی!....

یکشنبه, 07 مهر 1387

شاهكار امام مهدی!....

        امام سيد مهدی علی فرزند سيد ضامن علی حسينی (1253هـ ـ 1325هـ ) يكی از شاخصترين چهره های علمی سرزمين هندوستان است.

ايشان در راه علم و معرفت سالهای متمادی عمر خويش را قربانی نموده و در خدمت به ملت خويش رنجهای طاقت فرسايی را متحمل شده است. از اينروست كه او را به امام، محسن الملك، و نواب، و محسن الدوله، ملقب ساخته اند.

ايشان در يكی از خانواده های مذهبی رده ی اول شيعه اثنا عشری يا دوازده امامی چشم بجهان گشود و از محضر علمای شيعه فيضها برد. شخصيت پويايی و حس كنجكاويی كه در او بود، از اينكه مهار عقل خويش را به دست ديگران بيندازد تا چون گوسفندی او را بهر سو كه خواهند برند ابا داشت!

ايشان پس از خواندن و هضم نمودن همه كتابهای مذهب خود، دايره مطالعاتش را گسترش داده در قرآن كريم  و حديث پيامبر اكرم (ص) تبحر پيدا نمود.

خارج شدن ايشان از دايره تنگ كتابهای مذهبی و مطالعه يشان در اقيانوس قرآن هوش و عقل او را دو صد چندان بزرگتر نمود تا اينكه نهايتا دريافت كه اين چهار چوب ساختگي مذهب در حقيقت چهار ديواری است كه دكانداران و تاجران دين آنرا بافته اند و دين خدا از آن بيزار است.

و اين نقطه تحول بسيار بزرگی بود كه اين امام و آيت علم و دانش را بر شاهراه حقيقت و هدايت نهاد.

بدون شك اين جهش سترگ او جامعه تعصب پيشه و دلالان دين فروش را بر او برافروخت و تهمتهايی چون وهابيگری و سنيگری را نثار جانش كردند.

اين بزرگ مرد تاريخ هندوستان معاصر چون می ديد كه مذهب چگونه در زير زنجيرهای اسارت تقليد كوركورانه گروهی از آخوندهايی كه از دكان دين می خورند قرار گرفته، برای راهيابی قوم و ملت خويش كتابی بی مانند برشته تحرير درآورد. كه يكی از عمده ترين كتابهای روشنگری است كه در رابطه با خرافات مذهب شيعه نگاشته شده و در ميدان خود نظيری ندارد. و تا كنون با وجود اينكه تاجران دين چشم ديدن آن كتاب را ندارند قلمهايشان از رد زدن بر آن عاجز و ناتوان مانده است.

شاهكار امام مهدی كه "آيات بينات" نام دارد كتابی است كه تداول آن در ايران اسلامی (!) حكم اعدام دارد! و در ساير كشورهايی كه شيعه را سلطانی است اكيدا ممنوع است!..

امام مهدی در "آيات بينات" كه خود يك دانشمند و عالم برجسته شيعه بود تنها با استناد به كتابهای شيعه ثابت نموده كه همه عقائد و افكار شيعه معاصر در مورد ياران رسول خدا صلی الله عليه و آله و سلم از سب و شتم و نفرين گرفته تا تكفير ساخته و پرداخته مشتی انسانهای دين فروش دسيسه گر بوده و هيچ حقيقتی ندارد. و از كتابهای خود شيعه ثابت نموده كه خليفه دوم پيامبر اكرم (ص) عمر بن الخطاب داماد امير مؤمنان علی (ع) بوده و در بين اين دو شير مرد دين خدا و ساير ياران پيامبر اسلام و اهل بيت ايشان رابطه شير و شكر بوده و هيچ اختلافی بين آنها نبوده، و افسانه شكستن سينه دخت رسول خدا فاطمه زهراء و افسانه "فدك" و ظلم به ايشان همه و همه ساخته و پرداخته آخوندهايی بوده كه هميشه در تلاش بوده اند با اين مزخرفات بين مسلمانان اختلاف انداخته از آب گل آلود ماهی بگيرند!...

متأسفانه اين شاهكار امام مهدی در زير تازيانه های خفاشان شب پرست خاموش مانده است. و شايسته است كه صاحبان قلم و اديبان سخن قلم از نيام بركشند و اين گنجينه ی بزرگ تاريخی شيعه را از اردو به زبانهای فارسی و عربی و انگليسی و ساير زبانهای دنيا ترجمه كنند تا همانگونه كه اصل كتاب سبب هدايت هزارها دانش ور و دانشجو بوده ترجمه های اين كتاب نيز در ملتهای مختلف انقلابی به پا كند. و زنگ خطر را در گوشهای مردم تقليد پرستی كه در خواب عميق فرو رفته و مهار عقل خود را بدست آخوندهای دين فروش داده اند به صدا در آورد. و آنها را با كلام الهی و ريسمان آسمانی قرآن آشتی دهد!...

كه ای مردمان قرآن كتاب هدايت است، سدهای ساخته شده دسيسه گران را از ميان خود و قرآن برداريد. مستقيما به كلام الهی رجوع كنيد. و خود را در زير خروارها حديث دروغين ائمه و سخنان پوچ آخوندهای مكار تلف نكنيد. تا در روز رستاخيز در محشر پروردگار يكتا شرمسار نشويد....

البته شاید اشاره بدین نقطه که یک فصل از چهار فصل کتاب توسط یکی از اندیشمندان هندوستانی به نام عبد الشکور لکهنوی به فارسی با عنوان "باقیات الصالحات" برگردانده شده است که آن با وجود اینکه خدمتی است بسیار ارجمند ـ که صاحبش کمر همت بدان بسته وکتابی را بزبانی غیر از زبان خود ترجمه کرده ـ نیاز به بازنگری مجدد دارد تا برای فارسی زبانان امروزی قابل استفاده گردد. و به نظر بنده کار ارزشمند این مترجم هندوستانی شایان آن است که در قلبهای اندیشمندان سرزمین فارس روح همت بدمد وآنها را بسوی ترجمه کامل این کتاب پر ارج تشویق کند!

متأسفانه خفاشان شب پرست و تاجران دین همیشه در پی پوشیدن حق بوده وهستند و از اینرو چون سدی محکم سر راه طالبان حق می ایستند. امید واریم که این مقاله مختصر بتواند حق جویان را در پی حق طلبی کوشاتر سازد.

در پایان چند جمله از حضرت آیت الله العظمی ابو الفضل برقعی (نویسنده شاهکار تفسیر تابش) ـ علیه الرحمه ـ را که در رد کتاب الغدیر نوشته آقای باصطلاح علامه عبد الحسین أمینی ایراد داشته را در اینجا می آوریم تا شاهدی باشد بر آنچه گذشت:« ... بسیاری از مستندات این کتاب ( کتاب الغدیر) از منابع نامعتبر که به صدر اسلام اتصال وثیق ندارند اخذ شده که این کار در نظر اهل تحقیق اعتبار ندارد. برخی از احتجاجات او هم قبلا پاسخ داده شده، ولی ایشان به روی مبارک نیاورده ومجددا آنها را ذکر کرده است. گمان دارم که اهل فن در باطن می دانند که با الغدیر نمی توان کار مهمی به نفع مذهب صورت داد و به همین سبب است که طرفداران ومداحان کتاب که امروز زمام امور در چنگشان است به هیچ وجه اجازه نمی دهند کتبی از قبیل تألیف محققانه آقای حیدر علی قلمداران به نام (شاهراه اتحاد یا نصوص امامت) یا کتاب (باقیات صالحات) که توسط یکی از علمای شیعه شبه قاره، موسوم به امام محسن الملک مهدی، ویا کتاب تحفه اثنا عشریه تألیف عبد العزیز غلام حکیم دهلوی فرزند امام ولی الله الدهلوی، ویا جزوه مختصر راز دلبران که آقای عبد الرحمان سربازی آن را خطاب به موسسه ـ د ر راه حق واصول دین ـ در قم نوشته وکتاب (رهنمود سنت در رد اهل بدعت ) ترجمه این حقیر ونظایر آنها که برای فارسی زبانان قابل استفاده است چاپ شود. بلکه اجازه نمی دهند اسم این کتب به گوش مردم برسد. در حالیکه اگر مغرض نبوده وحق طلب می بودند اجازه می دادند که مردم هم ترجمه الغدیر را بخوانند وهم کتب فوق را، تا بتوانند آنها را با یکدیگر مقایسه و از علما در باره مطالب آنها سؤال کنند و پس از مقایسه اقوال، حق را از باطل تمییز داده و بهترین قول را انتخاب کنند. فقط در این صورت است که به آیه ی : ( فبشر عباد* الذین یستمعون القول فیتبعون أحسنه ) = بشارت ده بندگانی را که سخن را بشنوند و نیکوترینش را پیروی کنند ـ الزمر 17/18 عمل کرده اند. اما نه خود چنین می کنند ونه اجازه می دهند که دیگران اینگونه عمل کنند بلکه جواب امثال مرا با گلوله و یا به زندانی کردن می دهند!!...

لازم به ذكر است كه تمامي كتابهايي كه اينجا ذكر شده است از كتابخانه عقيده قابل دريافت مي باشد.